Фахівцями в області тертя та зношування в машинах університету в м. Києві розроблено модель оцінки надійності та довговічності героторного насосу. Для аналізу динаміки триботехнічних властивостей вузла тертя при дослідженні ефективності мастильної дії масел для шестеренчастих насосів використовувався метод регресійного аналізу.
Опис пропозиції: При використанні методу регресійного аналізу і статистичній обробці емпіричних даних цей можливо вирішити наступні основні задачі:
– визначити значення оцінок коефіцієнтів рівняння регресії (параметрів математичної моделі);
– виявити наявність і кількісно оцінити силу зв’язку між вихідним параметром у і факторами хі ;
– оцінити значимість коефіцієнтів рівняння регресії;
– встановити адекватність моделі одержаним експериментальним даним.
Інноваційні аспекти та переваги пропозиції: Користуючись одержаними рівняннями можливо на стадії проектування визначати зміни триботехнічних параметрів трибосистеми з локальною формою контакту в нестаціонарних умовах залежно від змащувального матеріалу і типу металу контактних поверхонь, що значно підвищить надійність трибомеханічної системи. При використанні даної моделі встановлено, що найбільший вплив на знос контактних поверхонь здійснюють наступні чинники: коефіцієнт тертя, термін напрацювання, мікротвердість контактних поверхонь, градієнт швидкості зсуву, кислотне число і температура масла.
Тип шуканого партнера: технічні заводи по виробництву мастильних матеріалів та експлуатаційні підприємства
Область діяльності партнера: машинобудування, автомобільна, металооброблювальна галузі
Задачі, що стоять перед партнером: практична реалізація
Країни яким надається перевага: Україна, країни ЄС
Уповноважена особа: Славінська Олена Сергіївна