Математичне моделювання процесів безаварійного буріння в сланцевих породах і в шельфових зонах морських акваторій

ВНЗ технічного профілю з м. Києва розробив методику математичного моделювання процесів безаварійного буріння нафтових і газових свердловин в сланцевих породах і в шельфових зонах морських акваторій, яка може бути застосована для науково-технічного супроводу їх проектування і проходження. Використання даної технології має переваги, в порівнянні з існуючими підходами, що дає змогу підвищити точність і надійність моделювання аварійних ситуацій під час буріння. Автори шукають нафтові та газові підприємства для спільної співпраці, технічного консультування та публікації наукових статей.

Опис пропозиції: В даний час активно проводиться пошук горючого газу в сланцевих породах на території України. На деяких вугільних шахтах відведення газу метану вже дозволяє не лише підвищити безпеку підземних робіт, але також і забезпечити горючим газом деякі шахтарські селища і міста. Як показує світовий досвід, видобування цього газу може виявитися ефективним лише за допомогою криволінійних свердловин.

Враховуючи, що питання освоєння підземних енергетичних ресурсів України та інтенсифікація їх добування з більших глибин стає дедалі гостро, проблема теоретичного моделювання механіки згинання бурильних колон у глибоких криволінійних свердловинах з метою запобігання аварійних режимів їх функціонування є досить актуальною.

Розроблена технологія дає змогу моделювати позаштатні ситуації під час буріння глибоких вертикальних (до 10 000м глибиною) і похило-скерованих (з віддаленням по горизонталі від бурильної установки до 12 км) нафтових і газових свердловин.

Продавець технології має досвід комп’ютерних досліджень найменш енергозатратних методів буріння та виявлення можливих аварійних режимів і розробки конструктивних заходів по виключенню аварійних ситуацій.

Інноваційні аспекти та переваги пропозиції: Впровадження технології забезпечує замовника комп’ютерними методиками, які прогнозують зменшення енергетичних витрат і тривалості буріння за рахунок зменшення контактної взаємодії колони зі стінкою свердловини; визначенням оптимальних траєкторій свердловин на стадії їх проектування; зниженням аварійності в процесі буріння зменшенням сил опору бурінню і зношення обладнання, а також підвищенням його ресурсу.

Тип шуканого партнера: промислова організація

Область діяльності партнера: нафто та газовидобувна діяльність

Задачі, що стоять перед партнером: адаптація математичного забезпечення до реальних умов буріння свердловин.

Країни яким надається перевага: Україна, США.

Уповноважена особа: Славінська Олена Сергіївна