Опис пропозиції: Проведено фундаментальні дослідження теоретико-методологічних основ і чинників становлення інноваційної економіки України. Виявлено, що країни, які впроваджують науково-технічні розробки та інноваційно орієнтовані стратегії глобальної конкурентоспроможності, демонструють стійку конкурентоспроможність та довгострокове зростання. З цієї причини країни повинні розробляти економічні стратегії розвитку, орієнтовані на інноваційні рішення, для досягнення стійкого довгострокового зростання. В умовах нинішніх економічних реалій стратегія зростання конкурентоспроможності, орієнтована на сучасні технології та інновації, є важливим фактором для зміцнення глобальної конкурентоспроможності країни та досягнення стійкого довгострокового економічного зростання. Для підвищення рівня суспільного добробуту в Україні необхідна імплементація національної стратегії сталого розвитку, щоб забезпечити органічну єдність його складових: послідовного економічного розвитку, соціального прогресу, економічної та екологічної безпеки у їх взаємодії та взаємовпливові, балансі та інтеграції. Сюди також слід додати інституційні реформи, інновації, конкурентоспроможність та демократичні перетворення.
Інноваційні аспекти та переваги пропозиції: Стратегія економічного розвитку України охоплює такі орієнтири, як суспільний добробут і здоров’я населення, що забезпечується інноваційним розвитком економіки на основі сталого використання природних ресурсів. У структурі експорту передбачаються зміни, спрямовані на перехід від сировини та продуктів первинної переробки до продуктів та послуг з високим ступенем доданої вартості. Економічне зростання буде ґрунтуватися на моделі «зеленої» економіки. Завдяки заходам із енергозбереження та застосуванню енергоефективних практик суттєво має знизитися енергоємність валового внутрішнього продукту. Частка виробництва екологічно чистої енергії неухильно зростатиме, витісняючи, перш за все, традиційні технології, що дозволить суттєво зменшити викиди парникових газів в атмосферу. Це сприятиме покращенню якості життя населення без шкоди довкіллю і стане вагомим чинником зростання тривалості життя.
Тип шуканого партнера: Міністерство економіки України, Міністерство інфраструктури України, Державне агентство автомобільних доріг України (Укравтодор), автотранспортні підприємства, науково-дослідні інститути транспортної галузі.
Область діяльності партнера: Державні та місцеві органи управління всіх рівнів, до компетенції яких належать питання соціально-економічного розвитку територій, транспорту; підприємницькі та інвестиційні компанії, фінансово-кредитні установи, які розглядають питання участі у реалізації транспортного інфраструктурного проєкту.
Задачі, що стоять перед партнером: Використання наданої інформації органами управління під час прийняття рішень, пов’язаних з підготовкою та реалізацією проєктів у сфері транспортної інфраструктури
Країни яким надається перевага: Україна, країни Європейського Союзу
Уповноважена особа: Славінська Олена Сергіївна