В Україні дано старт створенню Вищого суду з питань інтелектуальної власності

29 вересня 2017 року Президент України Петро Порошенко підписав Указ «Про утворення Вищого суду з питань інтелектуальної власності» з місцезнаходженням в місті Києві http://www.president.gov.ua/documents/2992017-22722
Створення спеціалізованого суду в Україні було передбачено судовою реформою, яка була прийнята влітку 2016 року.
До складу Вищого суду увійдуть 21 суддя. Юрисдикція ВСІВ буде поширюватися на спори щодо охорони об’єктів інтелектуальної власності (винаходів, корисних моделей, промислових зразків, ТМ, об’єктів авторського права), суперечки про реєстрацію, обліку прав інтелектуальної власності, визнання недійсними, продовження дії, дострокового припинення охоронних документів.
Очікується, що ВСІВ буде розглядати спори про захист авторських і суміжних прав, в тому числі спори по колективному управлінню майновими правами автора. Компетенція суду буде охоплювати суперечки, що стосуються договорів на розпорядження майновими правами ІВ, комерційної концесії і, що важливо, захисту від недобросовісної конкуренції, пов’язаної з незаконним використанням позначень товарів, копіюванням зовнішнього вигляду виробів, розголошенням комерційної таємниці, оскарженням рішень Антимонопольного комітету з цих питань. Крім того, позови про визнання торговельної марки загальновідомою також повинні розглядатися ВСІВ, незважаючи на численні дискусії.
Джерело: https://delo.ua/ukraine/kak-budet-rabotat-vysshij-sud-po-voprosam-intellektualnoj-sobst-335873/ © delo.ua